Az új építésű ház vásárlásakor nem mindegy, milyen készültségi fokon veszed át az ingatlant. Hogy minden egyértelmű legyen, jöjjön egy gyors áttekintés a három leggyakoribb állapotról: szerkezetkész, fűtéskész és kulcsrakész. 🏡🔑
Energetikai tanúsítvány készítés

Hogyan készül..
Jogszabályi háttér: 176/2008. (VI. 30.) Korm. rendelet, és a 7/2006. (V. 24.) TNM rendelet.
Az energetikai tanúsítvány készítése csupán 5 lépésből áll!
1. Keress meg telefonon, e-mailen, üzeneten keresztül.
Amit kérdezni fogok, illetve tudnom kell::
✔ hol van az ingatlan, melyik településen, mi a helyrajzi száma
✔
milyen gyorsan kell a tanúsítvány (akár 24 órán belül is megoldható)
✔ vannak-e tervek alaprajz, műszaki leírás az épületről
✔ milyen típusú az ingatlan családi ház, társasházi lakás, hány m2-es
✔ mikor tudok kimenni az ingatlanhoz (időpontot egyeztetünk)
2. Előre egyeztetett időpontban kimegyek az ingatlanhoz, ahol felmérés készül (általában maximum 1 óráig tart, de ha vannak tervek akkor kevesebb idő is elegendő)
✔ nyílászárók mérete, típusa
✔ épület milyen szerkezetből épült
✔ fűtési rendszer, melegvíz előállítása, hogyan történik
✔ fénykép készül, a külső homlokzatokról, és a nyílászárókról
✔ padló és födém állapota
3. Tanúsítvány elkészítése az arra alkalmas program segítségével az irodában. A számított összesített energetikai jellemzők alapján osztályba sorolása A+++ -tól a J-ig terjedhet) Majd feltöltése az e-tanusitvany.hu felületre, ahol megkapja a HET számot,
4. Tanúsítvány hitelesítése ASDH felületen (elektronikus hitelesítési oldalon) tanúsítvány elküldése, e-mailen. Igény esetén kinyomtatva, aláírva átadásra kerül.
5. Számla kiállítása és megküldése.
Mitől függ az energetikai tanúsítvány ára?
Az energetikai tanúsítvány árának meghatározásakor, szempont, hogy az ingatlan Győrben vagy környékén helyezkedik el, illetve hogy lakás vagy ház tanúsításáról van-e szó. Mekkora az alapterülete, mennyire tagolt az épület és egyszintes vagy kétszintes épületről beszélünk.
Továbbá fontos, hogy az adott ingatlanról rendelkezésre állnak-e műszaki dokumentációk alaprajz, mivel annak megléte megkönnyíti a tanúsítást.
Cikkek:
Mire jó az Energetikai tanúsítvány?
A lehetséges energetikai besorolási osztályok "A+++"-tól "I"-ig terjednek. A legjobb minősítéseket csak a legmagasabb energiahatékonyságú ingatlanok kaphatják. A legrosszabb osztályok (H, I) jellemzően a súlyosan elavult, rendkívül energiapazarló épületeket reprezentálják.
Ellenőriznünk kell azt is, hogy milyen övezeti besorolásba tartozik a telek. Ez a besorolás határozza meg, hogy milyen típusú ingatlant lehet oda építeni (lakóépület építhető rá?), a telek területének hány százaléka beépíthető, vagyis mekkora alapterületű, hány szintes házat lehet tervezni a telekre. Ezek az előírások rögzítik azt is, hogy a telek...